Партиципаторне бюджетування м. Дніпра (Бюджет участі)

Департамент з питань енергоефективних технологій та ініціатив Дніпровської міської ради інформує, що партиципаторне бюджетування м. Дніпра (Бюджет участі) – процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на включення жителів, які постійно проживають у межах м. Дніпра, до прийняття рішень щодо розподілу визначеної міською радою частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі, надання можливості для вільного доступу до інформації, подання авторами проектів, проведення голосування за проекти, здійснення контролю за їх реалізацією в межах, визначених міською радою, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської ради та її виконавчих органів.

Бюджет участі спрямований на розвиток громадянського суспільства та є провідним інструментом прямої демократії. Місто Дніпро є одним із лідерів по залученню громадян до участі у процесах розвитку міста.

Згідно з рішенням Дніпровської міської ради від 07.09.2016 № 21/13 «Про затвердження Міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Дніпрі на 2016-2020 роки», зі змінами, координатором програми є департамент з питань енергоефективних технологій та ініціатив Дніпровської міської ради.

За 2 роки реалізації партиципаторного бюджетування у місті Дніпрі було подано 804 проекти Бюджету участі, зокрема від Чечелівського району було подано 101 проект на суму 34 547 573 грн., з яких перемогу отримали 37 проектів, за які віддали свої голоси 17 479 мешканців Чечелівського району.