Шановні громадяни, мешканці Чечелівського району м. Дніпра !

Триває кампанія декларування доходів громадян. Запрошуємо до ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра громадян, які отримали у 2016 році дохід у вигляді спадщини, дарунку, дохід від продажу рухомого та нерухомого майна, іноземні доходи, інвестиційні доходи  та інші види доходів надати декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік  в термін до 01 травня 2017 року та задекларувати свої доходи.

Також, громадяни мають право скористатись правом на податкову знижку, у зв’язку з понесеними витратами, а саме: сплата коштів на користь закладів освіти за навчання  членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплата страхових внесків, сплата відсотків за користування іпотечним кредитом, переобладнання транспортного засобу, оплата допоміжних репродуктивних технологій. Термін надання декларації до 31 грудня 2017 року.

Бланки декларацій про майновий стан і доходи можна отримати в Центрі обслуговування платників при ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра за адресою: м.Дніпро, вул.Театральна, 1-А, к.104 Центр обслуговування платників

Також, необхідно нагадати мешканцям нашого району щодо необхідності сплати земельного податку .

Облік фізичних осіб — платників податку і нарахування відповідних сум податку проводяться щороку до 1 травня відповідно до п.287.2 ст.287 Податкового кодексу України.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться податковим органом, який видає платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення .

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються:

  • інваліди І і ІІ групи;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України № 3551-ХІІ;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є: фізичні особи  резиденти на нерезиденти України власники житлової та нежитлової  нерухомості.

База оподаткування – загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

За наявності у платника податку кількох об’єктів житлової нерухомості  база оподаткування визначається виходячи з сумарної загальної площі таких об’єктів;

За наявності у платника податку об’єктів нежитлової нерухомості база оподаткування визначається виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до ПКУ, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Пільга — зменшення бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи:

        для квартири/квартир                                                      — на 60 м2

        для житлового будинку/будинків                           на 120 м2

        для різних типів обєктів житлової нерухомості    — на 180 м2

 

Пільги зі сплати податку надаються:

для фізичних осіб, які мають троє і більше дітей та проживають у в одній квартирі чи будинку з розрахунку 20 кв.м. на третю та кожну наступну дитину віком до 18 років ;

учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції, ветеранам війни та особам на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичним особам, визнаним законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , але не більше одного об’єкта;

на всю площу квартири , що належить інваліду на праві власності , але не більше одного об’єкта .

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Ставки податку:

Ставки податку встановлені за рішенням Дніпропетровської міської ради від 13.07.2016року №7/11.

Обчислення суми податку здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової та нежитлової нерухомості.

За 2016 рік фізичним особам податок буде нараховуватися контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) у 2017 році і  податкові повідомлення-рішення надсилатимуться до 1 липня 2017 року.

Сплачують даний податок протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до ст.266 Податкового кодексу громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра для проведення звірки даних по об’єктам нерухомості.

Зауважимо, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки, просимо подати до ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра документи, що посвідчують їх право на пільгу.

ДПІ у Чечелівському районі м.Дніпра знаходиться за адресою: м.Дніпро, вул.Театральна, 1-А, к.104 Центр обслуговування платників

ДЯКУЄМО ЗА СВОЄЧАСНО СПЛАЧЕНІ ПОДАТКИ

Запорука добробуту населення нашої країни – це надходження до бюджету податків та  платежів. Зокрема, своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ та організацій , стипендій, пенсійних виплат та соціальні гарантії малозабезпеченим громадянам.