Про облік внутрішньо переміщених осіб

Про облік внутрішньо переміщених осіб.

 Анексія Автономної Республіки Крим. військова  агресія Росії на Донбасі стали об’єктивними передумовами до появи в Україні навесні 2014 року нової соціальної категорії – внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

З червня 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв низку нормативно-правових актів щодо ВПО, їх обліку та надання матеріальної допомоги. Вже в жовтні того ж року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», яким встановила гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів ВПО.

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, і ці звіти розміщені на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на  території, де виникли обставини, зазначені в ст. 1 Закону України  «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», на момент їх виникнення.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання довідки особа має особисто звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Прийом внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Чечелівському районі м. Дніпра. проводиться за адресою: вул. Робоча, буд. 148, м. Дніпро, 49008. тел. 785-24-90.

Графік роботи: понеділок – четвер: з 8.00 до 17.00, перерва з 12.00 до 12.45

п’ятниця з 8.00 до 15.45, перерва з 12.00 до 12.45

Вихідний – субота, неділя, святкові та неробочі дні.

Заява подається особисто:

— повнолітніми особами (з 18 років);

— неповнолітніми особами (від 14 до 18 років).

Заява подається через законного представника:

— малолітніми дітьми (до 14 років);

— недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено.

Законні представники – це батьки, усиновителі, батьки – вихователі, прийомні батьки, патронатні вихователі, опікуни, піклувальники, представники закладів, які виконують обов’язки опікунів і піклувальників.

Повноваження законних представників підтверджуються документами, які засвідчують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських (тощо) відносин з особою, інтереси якої вони представляють.

Довідку ВПО підписує керівник управління, та вона скріплюється печаткою.

 

 

Начальник управління соціального захисту населення                       І.О. Ситник